به منظور تحقق اهداف مندرج در کلیات آیین‌نامه تاسیس موسسات آموزش عالی غیر دولتی - غیر انتفاعی، مصوب ۱۳۶۴/۷/۲۳ شورای عالی انقلاب فرهنگی و اصلاحات و الحاقات بعدی آن و همچنین ضوابط کلی صدور مجوز تاسیس موسسات آموزش عالی غیر دولتی - غیر انتفاعی مصوب جلسه ۵۴۶ مورخ ۱۳۸۳/۶/۳۱ شورای عالی انقلاب فرهنگی، موسسه آموزش عالی غیر دولتی - غیر انتفاعی سلمان بر اساس مجوز شماره ۲۲۱۸۰۳۳ مورخ ۱۳۸۵/۴/۳۱ شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری طبق اهداف، وظایف و تشکیلات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری (مصوب ۱۳۸۳/۵/۱۸) تاسیس گردید و فعالیت آموزشی و پژوهشی خود را از مهرماه ۱۳۸۵ آغاز نموده است.

موسسه آموزش عالی غیر انتفاعی-غیر دولتی سلمان، با برخورداری از پشتوانه علمی، پژوهشی و فرهنگی اعضای هیأت امناء، هیأت موسس و ارتباط پویا با مراکز علمی و پژوهشی شهر مشهد و بهره‌مندی از کادر علمی و اداری مجرب و تاکید مستمر بر بهبود کیفیت آموزش و  پژوهش زمینه‌های لازم را در ایجاد محیطی علمی برای دانش‌جویان فراهم نموده است.

حوزه فعالیت موسسه به صورت عام است که در حال حاضر در رشته های مهندسی، علوم تربیتی، علوم پایه، علوم انسانی و هنر فعالیت دارد.

هم‌اکنون موسسه آموزش عالی غیر انتفاعی-غیر دولتی سلمان، در ۲۳ رشته و گرایش در مقاطع کارشناسی ارشد، کارشناسی، کارشناسی ناپیوسته و کاردانی فعالیت آموزشی و پژوهشی دارد. این موسسه از توانمندی ۱۸ استاد تمام‌وقت، ۴ استاد نیمه‌وقت و ۶۲ استاد و مدرس مدعو سود می‌برد که در گروه‌های آموزشی موسسه مشغول تدریس می‌باشند.

دسترسی آسان به موسسه با وسایل حمل و نقل عمومی و یا شخصی، ساختمان‌های ملکی با استانداردهای آموزشی، فضاهای آموزشی پیش‌بینی شده جهت گسترش موسسه از دیگر خصوصیات موسسه آموزش عالی سلمان می‌باشد.

خبرنامه سایت

با عضویت در خبرنامه سایت از جدیدترین و آخرین اخبار موسسه مطلع شوید .

ریاست موسسه

همه ما مسئولین در موسسه آموزش عالی سلمان با آرزوی شادی و موفقیت برای همه جوانان کشورمان آماده ایم که هر نوع همکاری با شما برای ایجاد محیطی آرام بخش کاملا علمی و فرهنگی اجتماعی در این موسسه داشته باشیم و بنابراین از هرگونه پیشنهاد و ارائه راه حل استقبال میکنیم.

 

تشکل های دانشجویی